امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آنچه بايد والدين درانجام تكاليف شب كودك به آن توجه كنند؟
#1
۱. از انتظارات و اهداف معلم و مسئولان آموزش از دادن تکالیف آگاه شوید. در اوایل سال تحصیلی معلم کودک خود را ملاقات کرده و از نحوه تدریس و انتظارات او آگاهی یابید (مثلاً آیا امتحان هفتگی یا مطالعه خارج از کتاب در برنامه او هست؟ و یا نمره گرفتن از دانش‌آموز بر چه مبنائی خواهد بود؟ کار کلاسی چقدر اهمیت دارد؟ و معلمان چه انتظاراتی از والدین دارند؟) حتی با سؤال کردن از کودک خود نیز می‌توانید اطلاعاتی کسب کنید.
۲. وقتی کودک از مدرسه برمی‌گردد اجازه دهید کمی استراحت کند و در مورد مسائلی که در مدرسه اتفاق افتاده صحبت کند. از قبل چای یا نوشیدنی مورد علاقه او را آماده کنید تا قبل از شروع تکالیف، ارتباط مناسبی بین کودک و شما ایجاد شود.
۳. برنامه زمانی و مکانی مناسب برای انجام تکالیف کودک تدوین نمائید. یعنی اولاً: ساعت مشخصی را برای انجام تکالیف مدرسه تعیین کنید این برنامه را متناسب با کودک خود تهیه کنید. مثلاً ببینید آیا کودک دوست دارد بعد از مدرسه مدت به بازی بپردازد و انرژی خود را تخلیه کند یا مایل است قبل از بازی تکالیفش را انجام دهد. می‌توانید ابتدا برنامه‌تان را به شکل آموزشی بنویسید و سپس در صورت لزوم تغییرات مناسب را در آن اعمال کنید. شاید بهتر باشد انجام تکالیف زمانی باشد که با برنامه تلویزیونی مورد علاقه کودک و زمان بازی او تداخل نداشته باشد. عده‌ای معتقدند ”بهترین زمان برای انجام تکالیف مدرسه زمانی است که کودک پس از بازگشت از مدرسه استراحت کافی کرده باشد.“
کودک باید قبل از بازی کردن یا تماشای تلویزیون تکالیف خود را انجام دهد و اگر دوستانش او را به بازی دعوت کردند باید بگوئیم در فلان ساعت که تکالیفش را انجام داد به سراغ او بیایند. ثانیاً: مکان ویژه‌ای برای انجام تکالیف کودک خود تعیین کنید. مکانی که ساکت بوده و نور کافی داشته و به کتابخانه‌اش نزدیک باشد همچنین جاذبه‌هائی را که می‌تواند حواس کودک را پرت کند کمتر داشته باشد البته نوجوانان دبیرستانی بیشتر دوست دارند در اتاق شخصی خود و به‌طور مستقل مطالعه نمایند ولی کودکان دبستانی که نیازی به سکوت مطلق ندارند اغلب ترجیح می‌دهند تکالیف خود را در اتاق نشیمن انجام دهند. آنها دوست دارند تکالیف خود را با نظارت و کمک والدین (ترجیحاً مادر) انجام دهند بنابراین می‌توان میز آشپزخانه را تمیز کرده و تمام چیزهائی که حواس کودک را پرت می‌نماید برداشته و به‌طور کلی شرایطی ایجاد کنیم تا کودک بتواند پس از صرف عصرانه به انجام تکالیف خود بپردازند. با این وجود، خریدن یک میز تحریر با یک چراغ مطالعه برای کودک تشویق مناسبی جهت انجام به موقع تکالیف مدرسه محسوب می‌شود.
۴. از کودک خود در مورد تکالیفش سؤال نمائید. بیشتر کودکان صادقانه تکالیف خواسته شده را بیان می‌کنند.
۵. برای شروع انجام تکالیف به کودک کمک کنید. البته نه این‌که تکالیفش را به‌جای او انجام دهید بلکه فقط کافی است کنار او پشت میز بنشینید و از او سؤال کنید به چه کمکی احتیاج دارد. مقررات را به او یادآوری کنید و بگوئید که پس از پایان تکالیفش می‌تواند تلویزیون تماشا کند یا به بازی بپردازد.۶. در مقابل اعمال منفی کودک اگر برخورد مثبت شما نتیجه خوبی نداد، واکنش منفی نشان دهید مثلاً اجازه ندهید برنامه کودک تلویزیون را نگاه کند یا اجازه ندهید بازی کند. برای جلوگیری از پیامدهای منفی، روشی را انتخاب کنید که فوری بوده و بلافاصله اجراء شوند.
۷. هنگام انجام تکالیف کودک را تشویق و تحسین کنید. عقیده و نظر خود را به کودک بگوئید. مثلاً وقتی مشغول انجام تکالیف است به او بگوئید: امشب خیلی خوب تکالیف مدرسه‌ات را انجام می‌دهی یا برای ایجاد اشتیاق و انگیزه جهت ادامه کار این جمله بسیار مفید است: آفرین، خیلی عالیه، تا حالا چهار تا از تمرین‌هایت را حل کرده‌ای. تلاش‌های کودک را هر چند دارای نقس باشد، تحسین کنید تشویق‌ها باید در تمام مراحل یادگیری، به‌یاد سپاری یا انجام تکالیف ادامه داشته باشد.
۸. اگر کودک به‌جای انجام تکالیف به بازی می‌پردازد، از بازی و فعالیت‌های مورد علاقه‌اش به‌عنوان پاداش برای انجام تکالیف او استفاده کنید. و یا بازی و انجام تکالیف را به صورت نوبتی درآورید.
۹. همیشه صبر کنید خود کودک از شما تقاضای کمک نماید. به فرزند خود فرصت دهید تا خودش به تنهائی تکالیفش را انجام دهد. وقتی کودک حل مسئله‌ای را نمی‌داند نباید جواب مسئله را به راحتی به کودک گفت بلکه باید او را تشویق و وادار نمود تا خودش راه‌حل مسئله را پیدا نماید. البته باید مراقب باشید که زیاد افراط نکنید. مثلاً اکر دیکته کلمه‌ای را نمی‌داند به او بگوئید: خودت فکر می‌کنی این لغت چطوری نوشته می‌شود؟ خودت بنویس بعد من می‌آیم ببینم چه‌کار کرده‌ای. وقتی کودک سعی می‌کند آن لغت را بنویسد او را تشویق کنید و اگر درست نوشت بیشتر او را تحسین کنید اما اگر اشتباه نوشت به او نگوئید ”نه غلط است“ بلکه اول حروفی را که درست نوشته به او نشان دهید و بگوئید ”تقریباً درست نوشتی. سه تا حرف اول درست است. حالا به آخرین حرفی که نوشتی نگاه کن باید این‌طوری بنویسی... حالا درست شد... آفرین دختر خوبم...“ اگر باز هم نتوانست، جواب صحیح را به او بگوئید.
۱۰. اگر کودکتان در درس خاصی ضعف دارد با یادآوری موفقیت‌های او در درس‌های دیگر اعتمادبه‌نفس او را افزایش دهید. به او بفهمانید که انسان جایزالخطاست و همه انسان‌ها اشتباه می‌کنند ولی کسانی موفق هستند که از اشتباهات خود بهره می‌گیرند.
۱۱. در مواقع لزوم با اقدامات ویژه‌ای به ایجاد نگرش بپردازید. مثلاً می‌توانید جدولی تهیه کرده و برای هر کار مثبت به کودک خود یک ستاره بدهید و در مقابل تعداد مشخصی از ستاره‌ها، به کودک خود جایزه ویژه‌ای مثل سینما رفتن یا خرید اسباب‌بازی و... بدهید.
۱۲. هرگز از کودک خود انتقاد نکنید. یعنی وقتی مشغول انجام تکالیف است به خاطر اشتباهاتش نباید سرزنش شود و بدرفتاری ببیند. آنها احتیاج دارند که به خاطر انجام دادن وظیفه‌شان تشویق شوند. انتقاد شما اغلب نتیجه عکس دارد و فقط باعث دلسردی و ناامیدی کودک می‌گردد، به‌خصوص اگر مکرر باشد. برای کاهش اشتباهات در تکالیف مدرسه می‌توان به کودکان پیشنهاد کرد، اول تکالیف خود را چرکنویس و سپس در دفتر مدرسه پاکنویس نماید.
۱۳. نظم و ترتیب و مهارت‌های مطالعه کردن را به کودک خود بیاموزید. مهارت‌های مطالعه غریزی نیستند بنابراین باید به کودک کمک کنید تا آنها را یاد بگیرد. مثلاً در یک تقویم، زمان امتحاناتی که قرار است برگزار شود را یادداشت کنید و نیز به او کمک کنید از قبل برای درس خواندن بیشتر، برای امتحانات برنامه‌ریزی کند. برای این‌که کودک بتواند برای آینده برنامه‌ریزی کند، الگوئی به کودک ارائه کنید تا بتواند کارهائی را که قصد دارد انجام دهد به‌صورت برنامه‌دار و مدون مشخص کند.
۱۴. به کودک خود مسئولیت‌های بیشتری بدهید. به او اجازه دهید تکالیف مدرسه را به تنهائی انجام داده و مسئولیت‌پذیر باشد و به تدریج از مداخله و نظارت مستقیم خود در انجام تکالیف بکاهید. مثلاً در مکان دیگری از اتاق مشغول کار خود باشید ولی به کودک نشان دهید که در صورت لزوم (مثلاً اگر سؤالی داشته باشد) در دسترس او هستید.
۱۵. قبل از تمام شدن تکالیف، آنها را بررسی نمائید تا ببینید آیا صحیح نوشته شده یا نه و در زمان انجام این‌کار سعی کنید نکته مثبتی در کار و تلاش کودک پیدا نموده و از آن تعریف کنید. اگر کودک مدت زمان زیادی صرف انجام تکالیفش کرده لازم نیست از او ایراد زیادی گرفته شود بلکه بهتر است نقایص کوچک، نادیده گرفته شوند.
۱۶. به کودک بیاموزید درباره تکالیف منزل که به وی می‌دهند کاملاً آگاه شود، به او توصیه کنید شماره تلفن‌های دوستان و همکلاسی‌های خود را داشته باشد تا در صورت لزوم از آنها کمک بگیرد. این‌کار را والدین نیز در روز اول مدرسه با آشنا شدن با والدین دیگر می‌توانند انجام دهند.
۱۷. پس از اتمام تکالیف به کودک خود پاداش دهید، او را تحسین کرده و اجازه دهید بازی کند یا تلویزیون ببینید. می‌توانید جدول هفتگی تنظیم کنید و برای هر روز که تکالیف خود را به‌خوبی انجام می‌دهد امتیاز دهید و در پایان هفته به‌ازاء آنها جایزه دهید. اگر کودک برای انجام تکالیف خود هنوز مشکل دارد با معلم او مشورت کنید. شاید به کمک یا آموزش جبرانی احتیاج داشته باشد. به خاطر داشته باشید که یادگیری و عملکرد و موفقیت درسی کودکان به‌جزء استعداد و توانائی آنها، شدیداً بستگی به انگیزه‌شان دارد. یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد انگیزه بیشتر در کودک این است که به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های درسی کودکتان بیشتر توجه کنید تا به اشتباهات یا نقایص درسی وی.
۱۸. هرگاه با نظارت خود متوجه خوب درس نخواندن کودک خود شدید حتماً به‌دنبال علت بگردید. ببیند آیا:
▪ تکالیف درس خاصی را نمی‌خواهد انجام دهد؟
▪ این مشکل هر روز تکرار می‌شود یا گاهگاهی؟
▪ مفهوم تکلیف شب را درک کرده؟
▪ فراموش می‌کند تکلیف خود را انجام دهد یا اهمیت نمی‌دهد؟
▪ مطالب، بیش از حد برای کودک مشکل هستند؟
▪ عامل خاصی در خارج از مدرسه باعث عدم انجام تکالیف او می‌شود؟
ادامه دارد......
پاسخ
#2
تمديدات كهربائية
لدينا جميع انواع الصيانة الكهربائية
فني كهربائي منازل الفروانية اما الصيانة الفورية فنحن نقدمها لك عندما يتعلق الامر حدوث اى اعطال مفاجاة
فى الاجهزة او المعدات او الماكينات التى فى المصانع ونقوم باعمال الصيانة من خلال مجموعة
من افضلفني كهربائي الأيدي العاملة المختصة فى اعمال الكهرباء والتى تقدم جميع الخدمات من
اعمال التوصيلات الكهربائية بجميع مراحلها المتغايرة من اول فترة من مراحل القيام باعمال الكهرباء
حتى اخر مرحلة والتىفني كهربائي تنتهى باختبار جودة هذه الاعمال فلدينا من الامكانيات والادوات
ما تجعلنا من اوائل المؤسسات التى تقوم بالاعمال الكهربائية وتمر عملية القيام بالتوصيلات الكهربائية
بالعديد من المراحل وتعد وضع الخراطيم التى سوف توضع فيها الاسلاك فيما بعد من اولي جولات
القيام باعمال التوصيلات الكهربائية ويتم فني كهربائي بيوت الكويت فى هذه الفترة تحديد اطوال
هذه الخراطيم فني كهربائي بيوت والاماكن التى توضع فيها والتى تحدد نقاط الانارة فى المبنى وتتعدد
احجام هذه الخراطيم وفق عدد الاسلاك التى سوف توضع فيها . ان القيام باعمال لتركيبات
فني كهربائي الفروانية بالكويت والتوصيلات للاسلاك لا تعتبر اخر فترة من مدد القيام بتوصيل الاسلاك حيث
ان القيام باعمال الصيانة لهذه الاعمال من المحددات والقواعد والامور التى يلزم القيام بها والتى تضمن استمرار فني كهربائي فني كهربائي منازل كهربائي منازل فني كهربائي الكويت معلم كهربائي

عمل هذه التركيبات فني كهربائي بيوت الفروانية الكويت .
تصليح و صيانة الكهرباء الكويت كهربائي
نقوم بتركيب وصيانة وتصليح الاجهزة
فني كهربائي بيوت الفروانية الكويت ان القيام باعمال الكهرباء باشكالها المختلفة سواء كانت اعمال
تركيبات او اعمال صيانه يلزم ان تحدث على ايدى متخصصون وفنيين كهربائيين متخصصين فى اعمال
الكهرباء وهم الانسب كهربائي بيوت للقيام بهذه الاعمال لادراك اى مشكله او عطل قد يصدر
أثناء القيام بتلك الاعمال . واثناء القيام باعمال الصيانة هناك مجموعة من الاحتياطات الامان
والسلامة التى يجب اتخاذها لتجنب حدوث اى اخطار او حوادث لمن يقوم بهذه التوصيلات والتى
من اهمها تجنب العمل داخل الدوائر الكهربائيه التاكد من عدم الكهرباء فى الاجهزة وهذا
فني كهربائي بيوت المخصصة مثل المفكات نقل أثاث بجدة الكهربائية والتى تحتوى على
لمبة صغيرة تنير عند وجود اى طاقة كهربائية وتبدا عملية الصيانه فى البداية بواسطة الطريقة
التى يتعامل بها العميل مع الجهاز والتى من اهمها عدم فني للعوامل الجوية والتى قد تتسبب
فى صدا العديد منفني كهربائي الاندلس بالكويت الجهاز ولذلك فان شركتنا تحرص على توفير
المتخصصين بقيمة مرتفعة من الخبرة وهذا من اجل تقديم التعليمات التى عن طريقها يمكن
الحفاظ على الاجهزة خدماتنا تناسب الجميع واسعارنا ترضى جميع الزبائن فني كهربائي بيوت الكويت.

فني كهربائي بيوت الكويت
فني كهربائي بيوت الكويت 24 ساعة كهربائي بيوت بالكويت نقوم بكل أعمال الكهرباء بجودة عالية وأثمان مخفضة خدمات فني كهربائي منازل تمديدات كهربائية تركيب سبوت لايت بلاكات فجميعنا يقوم ببناء البيوت والبيوت الحديثة أو شراء الوحدات السكنية التي تفتقر إلى تشطيب في الكهرباء وايضا في المستشفيات والشركات العظيمة يبحثون عن الأفضلفي القيام بالتوصيلات الكهربائية لكل من الأنوار وايضاً المكيفات والأجهزة الطبية ومن خلال التداول مع فني كهربائية منازل سيكون هناك جودة عالية في الخدمة ولا رهاب عقب ذلك من حدوث الأعطال .
خدمات فني كهربائي منازل الكويت
 تمديد وايرات كهربائية
 تركيب بلاكات كهربائية
 تركيب سبوت لايت
 كهربائي تركيب ثريات
 تركيب ثريات ليتات
 كشف اعطال الكهرباء
 تصليح شورت الكهرباء
 كهربائي بيوت
 كهربائي بيوت هندي
 كهربائي منازل رخيص
 كهربائي بيوت الكويت 24 ساعة
 فني كهربائي بيوت الكويت
 كهربائي منازل في الكويت
 مطلوب كهربائي منازل الكويت
 كهربائي منازل هندي بالكويت
 مدرس كهربائي الكويت
 مدرس كهربائي بالكويت
 معلم كهربائي منازل
 فني كهرباء رخيص
 كهربائي منازل احترافي
 رقم كهربائي بالكويت
 رقم كهربائي بيوت هندي
 رقم كهربائي منازل بالكويت
 رقم كهربائي منازل رخيص
 صيانة كهرباء المنازل
 معلم كهربائي منازل في الكويت
كهربائي بيوت الكويت
كهربائي منازل في الكويت يقدم بعض النصائح بجميع اعمال الكهرباء المنزلي
مشاكل تتعرض لها البيوت والمنازل والشركات نحو الإهمال في تركيب الكهرباء
نتعرض كثيرا إلى عدد من المشكلات الكبيرة عند الإهمال في تركيب الكهرباء
واختيار العمال العاديين نحو التركيب حيث أن البعض يستسهل ولا يقوم بإتقان
العمل والإهمال في تركيب الوصلات وايضاً شراء الخامات الرخيصة مثل الخراطيم
الغير جيدة الجودة والتي تتعرض إلى التكسير بعد مرحلة ومن الممكن أن تتسرب
إليها المياه من الأسقفوالأرضيات الأمر الذي تتسبب في حدوث الماس الكهربائي وكذلك
عند القيام بتركيب المفاتيح الخاصة بتوصيل الكهرباء فيأماكن غير لائقة وعليه فإننا
سوف نقوم بالتكسير في الحوائط والأسقف إلى أن ينتهي تغيير وصلات الكهرباء الأمر الذي يكلف
العميل الكثير من الثروات ولكن في وضعية استخدام الأيدي العاملة المتخصصة فانه يتم تلاشي
كل تلك الأخطاء على الفور والأفضل في ذلك المجال هو تكليف فني كهربائي بيوت
ويمكن التواصل عبر أرقام التليفون مباشرة وسوف تحصل على نوع فريد من الخدمة
بأقل سعر معلوم وأعلى جودة مع قني كهربائي منازل الكويت 24 ساعة .
https://www.electriciankuwait.com/
خدمات اخرى
نقل عفش
پاسخ
#3
[تصویر: 208size4.jpg][/url]

SEM چیست؟
[تصویر: 206size4.jpg]

سرویس ویروس توتال گوگل
[تصویر: 202size4.png]

نحوه تولید یک محتوای مفید
[تصویر: 200size4.jpg]

[url=http://www.rahkarenovin.com/article/200/]معیارهای سنجش در بازاریابی محتوا
[تصویر: 199size4.jpg]


کسب درآمد از اینستاگرام
پاسخ
#4
Всем привет!!!
Хотим ВАМ представить лучший интернет магазин женской и мужской одежды!
>>>>>магазин ФУТБОЛОК<<<<<<<
У нас Вы можете выбрать и купить футболки, майки, свитшоты ,футболки-поло,кенгурушки,регланы,лонгслив,штаны,кепки,бейсболки,платья с принтами,без принтов и создать свой именной или индивидуальный рисунок.
Есть много акций,больших скидок и многое другое приятное для ВАС.
Мы заботимся о ВАС.

[تصویر: 3.jpg]

[تصویر: 9.jpg]
[تصویر: 8.jpg]

[تصویر: 5.jpg]

СКОРО ОСЕНЬ ПОРА ПОДУМАТЬ И УТЕПЛИТЬСЯ!!!

[تصویر: 1.png]Вы искали

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.

.

.


fgtjhjgkluitruerurtrtiototyo
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان