امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع سبك هاي دلبستگي كودكان به والدينشان وبازخورد آن
يكي از اصول مهم دربررسي مشكلات روحي رواني كودكان سبك فرزند پروري والدين است موردي كه بر سبك فرزند پروري تاثير گذار است سبك دلبستگي كودك به والدين است كه به انواع ذيل تقسيم ميشود:
 1-سبك ايمن  2- سبك ناايمن

سبك هاي ناايمن :
1- سبك اضطرابي  2- سبك اجتنابي

سبك فرزند پروري اضطرابي :  تحريف شناختي كودك از اين سبك (من بدم وديگران خوبند وچون من بدم بايد تا مي توانم كاري كنم كه ديگران راضي باشند درنتيجه اين كودكان هميشه با كمبود اعتماد به نفس مواجه هستند.
سبك فرزند پروري اجتنابي :من خوبم ،ديگران بدند ،چون من خوبم نبايد به كسي اعتماد كنم.(با كسي صميمي نميشوند)( نتيجه آن عدم ارتباط اجتماعي كودك با همسالان )
بهترين سبك فرزند پروري حالتي است كه والدين در كودك اين حس را بوجود آورند كه من خوبم پس نتيجه همه خوب هستند.
والددين اجتنابي به كودك احساس گناه ميدهند،درعوض والدين اضطرابي خيال كودك را راحت مي كنند در انجام كارها كسي هست كه هميشه كارها او را انجام دهد، درنتيجه كودكاني بي مسئوليتي تربيت مي كنند كه هميشه درشرايط سخت منتظر اين هستند كه كسي آنها را ياري دهدبهترين سبك فرزند پروري سبك فرزند پروري ايمن است كه درآن كودكان تحت نظارت بدون قضاوت والدين هستند وارتباط خوبي با والدينشان دارند درنتيجه والدين مي توانند اطلاعات درستي از كودكانشان بگيرند وآنها را راهنمايي درست كنند ضمن اينكه كودكان نيز درانجام امور با اطمينان خاطرمسير درست را انتخاب مي كنند وهمچنين دربسياري از تكنيك هاوبازي هايي كه دررفع اختلالات كودكان استفاده ميشود والدين با سبك هاي ايمن به راحتي از اين تكنيك ها بهره بجويند .ادامه دارد.....
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان